Renperor

 Ať už si o Epizodě VIII myslíte cokoliv, rozhodně ji nemůžete upřít překvapivost. Luke se svým: "This is not going to go the way you think," v trailerech nelhal. Nebudeme tu rozebírat žádné dějové twisty, od toho jsou jiné stránky. Budeme se dívat směrem k vývoji Epizody IX. Jedním z překvapujících zvratů ale byla zrada Kylo Rena vůči Snokovi. Na konci filmu se tak stává on Nejvyšším vůdcem. Internet, již klasicky, na to zareagoval memem; po Reylo - spojení Rey a Kyla (skrze Sílu, resp. vytvořené Snokem - jak to, že přetrvává, není snad mrtvý?) tu tak máme i označení Renperor pro Bena Sola. Slovní hříčka zjevně odkazuje na jeho současné dominantní postavení v Prvním řádu.

 Zabředněme nyní do kalných vod spekulací a podívejme se, jak si "Renperátora" představuje fanoušek s přezdívkou samdickwit:

 Samozřejmě se jedná o fanart a je zajímavé, jak je ztvárněný. V dalším díle ságy můžeme určitě očekávat další obnovu garderóby všech postav. Jistě - hračky se musí prodávat. Zatím netušíme, zda bude mezi epizodami časová prodleva a jak velká. Vzhledem k výstavbě příběhu to ale můžeme směle očekávat. Navíc je tu potvrzená neúčast Lei v jakékoliv podobě, a musí tak být časová rezerva, kde by se toto dalo vysvětlit - očekávám něco v komiksu či knížce, možná zmínku v úvodních běžících titulcích.

 Na obrázku má Kylo Ren opět černou róbu, tentokrát však doplněnou o kovové prvky. Určitě je zjev více majestátný a vytváří skoro až královský dojem (ST rozhodně pracuje se středověkými prvky - Phasma, hrad Maz atp.) Je zajímavé, jak tento fanoušek dále rozvíjí zjevnou (alespoň vizuální) inspiraci Revanem z bohužel nekanonického období Staré republiky a herní série KotOR. O jeho popularitě svědčí i vítězství v jednom z ročníků soutěže oficiálního výrobce hraček pro Star Wars, Hasbro, který podle něj vytvořil figurku, přestože nepatří do nového kánonu:

 Pro zajímavost a porovnání přikládám několik oficiálních návrhů postavy Kylo Rena pro TFA:

 Připomeňme si také, že původní vzhled Kylo Rena převzala Phasma, a vytvořila tak zcela novou postavu. Dokonce byl pro něj původně navržen i chromovaný světelný meč:

 Všechny tyto nákresy a obrázky jen dokazují, jak je kreativní proces ve filmu náročný. Spousta materiálů se převzala už z návrhů k OT od Ralpha McQuarrieho. Další se upravovaly, nové vznikaly, měnily se a zanikaly, aby zase ožily s jinou postavou. A to zde rozebíráme pouze jednu z mnoha. Když si představíme rozsáhlost univerza Hvězdných válek, možnosti jsou takřka nekonečné...

Zdroj: Reddit, Industrial Light & Magic, Indie Revolver