Lando je zpět! Stejně tak Obi-Wan?

 Nedávno jsem psal o tom, jak je čím dál tím více pravděpodobnější, že se herec Billy Dee Williams vrátí do své nejslavnější role Landa Calrissiana. Nyní se věci opět hnuly dopředu a jeho účast v devátém dílu spektáklu je de facto jistá. Celé situaci nejprve předcházela hercova zrušená účast na Saskatchewan Entertainment Expo (jeden z největších popkulturních festivalů) z důvodu "kolize termínu s natáčením filmu." Vyvrcholilo to oznámením jednoho z největších serverů v oblasti filmového průmyslu - Hollywood Reporteru - podle jehož zdroje se Williams opravdu objeví potřetí v roli Landa. 

 Dále tu máme zprávu serveru Variety, podle které se Hvězdným válkám upsala také herečka Keri Russell v dosud nespecifikované roli (ano samozřejmě se jako první objevily dohady o matce Rey...). Ta naposledy s režisérem J. J. Abramsem spolupracovala ve filmu Mission: Impossible III a  objevila se i ve Wonder Woman (animované verzi z roku 2009 a také mnohem lepší než té hrané) nebo Úsvitu planety opic. Známá je pak především ze seriálu Takoví normální Američané.

 Poslední castingová zpráva je nejméně oficiální, ale možná ta nejzajímavější... V 9. epizodě by se totiž prý měl objevit i Obi-Wan Kenobi opět v podání Ewana McGregora jako force ghost. Alespoň tedy dle britského The Sun, takže se neradujme předčasně. Skotský herec již několikrát v minulosti vyjádřil přání opět se vrátit do své slavné role. Také byl natočen jak se fyzicky připravuje v posilovně i se svým neméně ikonickým plnovousem. Navíc mu byl přisuzován další spin-off snímek ze světa Star Wars, které byly dle prvních informací nejprve všechny pozastaveny, později však bylo upřesněno, že práce na některých i nadále pokračují, což si můžeme vykládat jakkoliv od přemýšlením nad příběhem, přípravou pre-produkce po samotné realizování natáčení. Nicméně dle bulvárního severu jim zdroj z Los Angeles sdělil, že herec bude tajně natáčet pár záběrů pro samotný konec závěrečné trilogie.

 Samotný film se začne natáčet na přelomu července a srpna a přípravy tedy vrcholí. Nejnovější potvrzenou reálií je britská oblast Bedfordshire, konkrétně místo u Cardingtonu, což může i nemusí znamenat návrat na planetu (resp. měsíc) z originálního snímku - Yavin 4. V těchto místech totiž stojí bývalé obří hangáry RAF, které sloužily jako báze pro chrámy Massassi (což byla rasa zotročená dávnými Sithy a také spojená s tajemným Ordu Aspectu; tajnou odnoží řádu Jediů představenou v komiksech o vesmírné archeoložce Aphře), jež o několik tisíc let později využívala povstalecká Aliance. Tyto lokace se naposledy používaly ve spin-offu Rogue One a už tehdy se tvrdilo, že některé filmové sety se budou recyklovat i v nadcházejících filmech. Bude toto onen případ? Musíme si počkat, co se z tohoto vyvine.