2018 Q1 update

 Pomalu ale jistě se nám začínají tu a tam objevovat některé náznaky k Epizodě 9. Pojďme si projít, co se za první čtvrtletí na internetu objevilo a není zmapované v předešlých záznamech.

 Domhnall Gleeson se celkem nepřekvapivě vyjádřil, že se v závěrečném dílu vrací jako Armitage Hux a zároveň, ačkoliv ještě nečetl nyní již hotový scénář, vyjádřil naději, že jeho postava bude opět terčem (ne)chtěných komických situací...

 John Boyega se zase vyzpovídal, že od LucasFilmu dostali herci upozornění, že brzy začne jejich fyzická příprava pro film. Také očekává, že v devítce bude "válka v plném proudu."

 Daisy Ridley naopak byla velice konkrétní, když se ukázalo, že již četla scénář a herci představujícího zběhnuvšího stormtroopera poslala SMSku, ve které se těšila na opětovné společné putování Rey a Finna událostmi poslední epizody.

 Menší pozdvižení pak vyvolala internetová iniciativa, ve které se tisíce fanoušků dožadovaly přeobsazení postavy zesnulé Carrie Fisher Meryl Streepovou. Některé weby dokonce fabulovaly a uváděly, že Disney petici schválilo. Opak však byl pravdou, a stále tak platí, že princeznu Leiu v EPIX neuvidíme.

 Mark Hamill dal zase světu na vědomí, že je stále připraven na roli Luka v jakékoliv podobě. Dokonce by byl rád, kdyby jeho Force Ghost byl strašidelný, protože takoví přeci duchové mají být... Mno, to už je náš klasický prankster-troll. Ovšem na vážnější notě již dodal, že i podle George Lucase měla jeho postava v sequelové trilogii umřít a to právě v závěrečném dílu. George ovšem o třetí trilogii uvažoval pouze sporadicky a nikdy fáze přípravy dostatečně nepokročily. 

 Nakonec se na světlo světa dostaly podrobnosti o odchodu původního režiséra posledního dílu ságy, Colina Trevorrowa. Byl to právě on, který zásadně nesouhlasil s výkonným producentem J. J. Abramsem (ano, Johnosonova verze šla ruku v ruce s Abramsovou vizí - to jen pro rýpaly) ohledně osudu Luka a již tak brzkého odchodu jeho avatara ze scény. Nakolik všemu pomohl Trevorrowův slabý režijní dohled nad jeho posledním filmem, se můžeme jen dohadovat.

Zdroj: RadioTimes, Awesome Con, Twitter, Care2 Petitions, IGN